Jak být dobrým copywriterem?

Blog

Copywriterem dnes může být skoro každý. Ale být dobrým copywriterem, to už je mnohem složitější úkol. Dobrý copywriter totiž musí být tak trochu novinář, markeťák a spisovatel zároveň.

Novinářská práce s informacemi

Novinář umí předat informace. A to i velmi komplikované a odborné informace, které musí jednoduchým způsobem vysvětlit i úplnému laikovi. Nezatěžuje čtenáře zbytečnými nicneříkajícími jalovými významově prázdnými , jen aby prodloužil už tak příliš dlouhou větu…, vycpávkami. Všechno je jasné, stručné a pravdivé. Nepíše to, co pravda není a pracuje s informacemi, které si umí vyhledat a ověřit.

 

Umění prodat

Copywiter také musí umět jako správný markeťák svůj text prodat. Musí vědět, na co jeho zákazníci slyší, a nabídnout jim to. Copywiter také musí vědět, kde a jakým způsobem bude jeho text použit. A přizpůsobit ho tomu. Avšak fakt, že rozumíte marketingu, z vás ještě kvalitního copywitera neudělá. Chce to totiž ještě něco navíc.

 

V hloubi duše spisovatelem

Nápad. Talent. Kreativita. Tvůrčí nadání. Každý tomu říká jinak, ale základem dobrého copywritingu je umění vyniknout. Být originální. Dobrý copywriter by měl být ve svém nitru trochu spisovatelem. Umět vyprávět příběh poutavým způsobem a mistrně ovládat svůj jazyk. I sebelepší text totiž gramatycká chyba naprosto pohřbí.

Že spojením těchto tří profesí vznikne dobrý copywriter? Ještě ne tak docela. Základním pojítkem výše zmíněného je totiž empatie. Umění vcítit se. Dobrý copywriter nemá svůj nezaměnitelný styl, podle kterého jeho texty každý pozná. Dobrý copywiter se umí vcítit do firmy, produktu a zákazníků, pro které píše. Z hravého tónu snadno přejde na vážnější notu. Jednoduše řečeno: dodržuje tonalitu značky.

 

Přečtěte si také: 10 pravidel pro dobrý článek

Mohlo by vás také zajímat:

10 pravidel pro dobrý článek

Pokud jste se jako součást své obsahové strategie rozhodli založit blog či magazín, je potřeba jej naplnit dobrými články. Texty, které naši čtenáři budou rádi a s chutí číst. Že jste naposledy psali slohovku ve škole? Nevadí. Přináším vám 10...

Základy sociálních sítí: Jak na YouTube marketing

YouTube je synonymem pro online video. Je zároveň druhým největším vyhledávačem hned po Googlu. Ať už se chystáte vstoupit do vod YouTube s vlastním video obsahem, nebo jen chcete využít obrovské plochy k inzerci, jakou tato sociální síť nabízí,...

Co je to PPC? Vyznejte se v placené reklamě na internetu

PPC, RLSA, dynamický remarketing, produktové inzeráty… Ztrácíte se v hromadách pojmů, které na vás marketingové agentury chrlí, jen co přijdete na jejich web? Připravili jsme pro vás průvodce PPC reklamou, kde si krok po kroku vysvětlíme, co...